História

50 rokov zjednodušovania výstavby

history.jpg

1959 na juhu Švédska v meste Grevie pani Lage Lindh a Valter Persson zakladajú súkromnú firmu Lidhults Platindustri. Prvotným podnikateľským zámerom je oprava fasád a okien budov. Ideou je rozšíriť produkciu a neustále expandovať. Tak sa začína písať história nového pojmu švédskej kvality značky LINDAB.

1969 Lage Lindh odkupuje podiel a stáva sa jediným majiteľom. Zmena názvu spoločnosti na LINDAB. Odkvapový systém je k dispozícii už aj s povrchovou úpravou Plastisol v 3 farbách.

historia2.jpg

1984 Lindab je zalistovaný na štokholmskej akciovej burze. Spoločnosť pôsobí v 2 obchodných oblastiach - Vzduchotechnika a Strešne a Stenové Systémy.

1990 Lindab predstavuje ľahké strešne a stenové systémy z tenkostennej povrchovo upravenej ocele. Novinkou je aj ľahká strešná krytina s imitáciou škridle. Celkový predaj spoločnosti presiahol 1 mld. SEK.

imagesRTDF1WQA_2222.jpg

1991 Lage Lindh odpredáva svoj podiel a po 35 úspešných rokoch odchádza zo spoločnosti. V Maďarsku, Taliansku a Nemecku sa zakladajú dcérske spoločnosti Lindab.

1998 Lindab predstavuje novu koncepciu odkvapového systému pod názvom Rainline. V zaujme vývoja a zefektívnenia procesov výroby, obchodu a komunikácie spúšťa do prevádzky vlastne IT stredisko. Celkový predaj v rámci strednej Európy (CEE) prekročil 1 mld. SEK.

historia4.jpg

2004 Lindab ČR zakladá svoju pobočku na Slovensku. Na náročnom stavebnom trhu sa darí najmä systémom ľahkých konštrukcii.

2005 akvizíciou spoločnosti Astron Buildings sa Lindab stáva európskym lídrom v oblasti systémov montovaných oceľových hál.

Lindab_cz.jpg

2008 akvizíciou slovenskej spoločnosti Sipog a.s.,ktorej súčasťou je líder slovenského trhu v oblasti výroby plechových strešných krytín spoločnosť Rova a.s. si Lindab poisťuje pozíciu lídra v oblasti výroby ľahkých strešných krytín nielen na Slovensku, ale aj v Česku, Maďarsku a Rumunsku. Lindab predstavuje novinku v oblasti sadrokartónových priečok Lindab RdBX.

historia6.jpg

2010 Obchodné meno spoločnosti Rova a.s. sa mení na Lindab a.s.. Spoločnosť teraz stoji na pevnejších a dlhoročných základoch švédskeho koncernu a spoločnosti ROVA-SK, úspešné pôsobiacej na Slovensku od roku 2000. Vďaka tomu môže Lindab ponúknuť náročnému slovenskému zákazníkovi najkomplexnejšiu ponuku strešných krytín, trapézových plechov, odkvapových systémov a systémových riešení ľahkých konštrukcii.

VZDUCHOTECHNIKA.jpg

2014 Spoločnosť Lindab a.s. rozširuje svoje portfólio o divíziu Ventilácie. Hlavnou produktovou oblasťou sú kruhové a štvorhranné systémy, ich príslušenstvo, vzduchové výuste, tlmiče hluku a spiro potrubie. Táto noví divízia ponúka široký rozsah inteligentných, ekonomických a k životnému prostrediu šetrných riešení vzduchotechniky pre rezidenčné a komerčné budovy, ale najmä pre priemyselné objekty.    

kompl5883_15.jpg

2015 Spoločnosť Lindab predstavuje koncepciu "One Lindab", ktorej hlavnou myšlienkou je vychádzať v ústrety všetkým, ktorí chcú riešiť výstavbu ako celok. To znamená, že Lindab Vám dodá celú konštrukciu stavby, vzduchotechniky, kompletné riešenie strechy či fasády, vrátane odkvapového systému. Nová vízia maximálneho pohodlia je vyjadrená heslom: "Zjednodušovanie je naša vášeň.".