Kvalita a potreba použitia strešných doplnkov a príslušenstva

Je potrebné uvedomiť si, že strechu netvorí len strešná krytina, ale aj veľmi dôležité strešné príslušenstvo. Okrem samotnej strešnej krytiny sú to hrebenáče, úžľabia, štítové lišty, snehové zábrany a podobne. Súčasťou strešného kompletu je dnes aj poistná hydroizolácia (podstrešná fólia), vetracie prvky, tesnenia, prestupové manžety, skrutky a odkvapový systém. Presvedčte sa, či bude Vaša nová strecha tieto dôležité prvky strechy obsahovať. Vyhnete sa tak riziku a možným problémom, čo bude v konečnom dôsledku pre Vás znamenať ušetrené peniaze. Mnoho neprofesionálnych predajcov krytín sa snaží Vaše peniaze šetriť práve tu, na úkor ich zisku, čo je v skutočnosti ich najväčší omyl.

Lindab spolupracuje v oblasti strešných doplnkov s množstvom kvalitných výrobcov a k svojím strechám ponúka len to čo je skutočne dobré a otestované.

stresne laty.jpg

 

Mýtus a nepravda: Skrutky na plechovej streche sa musia pravidelne doťahovať.

Lindab je jednou z najdlhšie pôsobiacich spoločností vyrábajúcich plechové strešné krytiny nie len na Slovensku, ale aj vo svete. Počas tejto doby Lindab nezaregistroval ani jednu reklamáciu z dôvodu netesnosti samovrtných skrutiek či rozpadnutie podložiek pod nimi. Strechy nevyžadujú údržbu: teda ani výmena či doťahovanie skrutiek nie je nutná. Ide tak o veľký rozdiel v porovnaní s množstvom iných strešných krytín, ktoré sa upevňujú pomocou klincov bez akéhokoľvek tesnenia.

hrebenace.jpg

Nedostatočná šírka hrebenáča. Pri silnom daždi natečie pozdĺž hrebeňa v dĺžke 10 m až 50 l vody do podstrešia.

skrutky.jpg

Nie je skrutka a ako skrutka, na prvý pohľad rovnaké, rozdiely sú však obrovské! Uvedomte si že skrutky držia vašu krytinu nad vašou hlavou.

 

Lindab

  • Odskúšané kvalitné strešné príslušenstvo od renomovaných výrobcov
  • Šírka hrebenáča 410 mm
  • Skrutky s hliníkovou podložkou, kvalitným EPDM a 24 mikrónov pozinku
  • Špičkový odkvapový systém – viac ako 60 komponentov, 3 rozmery, záruka až 30 rokov

Lacná konkurencia

  • Lacné príslušenstvo, ktoré neplní alebo časom nebude plniť svoj účel
  • Šírka hrebenáča 310 mm
  • Skrutky s oceľovou podložkou a nízkou hodnotou pozinku (cca 10 až 12 mikrónov)
  • Pozinkovaný alebo striekaný odkvap, nízka kvalita prevedenia, iba základné prvky, záruka zväčša 2 roky