Záruky a riešenie reklamácií

Predtým ako si objednáte krytinu u predajcu, prečítajte si záručný listod výrobcu, pre ktorého výrobky sa rozhodujete. Na trhu sa čoraz častejšie objavujú lacné dovážané plechové krytiny za tak nízku cenu, ktorej priamo zodpovedá aj dĺžka záruky. Títo výrobcovia Vám poskytnú napr. 10 ročnú záruku, ale len na perforáciu plechu, čo je jednoducho povedané diera. Ďalšou podmienkou je napríklad, že miera poškodenia plechu pre začatie reklamačného konania musí byť minimálne 5%, čo znamená, že pri streche veľkosti 100 m2 musíte mať dieru o veľkosti 5 m2, aby ste mohli svoju strechu reklamovať. Ďalšou nezmyselnou podmienkou je potreba registrovať záručný list u výrobcu odoslaním návratky do 1 mesiaca od kúpy, čím chce výrobca znížiť svoju zodpovednosť za svoj výrobok, pretože mnoho kupujúcich tak neurobí. Otázkou je prečo na tak kvalitné „nemiecke blachy“ poskytujú záruky len na perforáciu, teda dieru v krytine?

Lindab poskytuje skutočne korektnú záruku na svoje výrobky v trvaní 15 až 30 rokov v závislosti od povrchovej úpravy, s tým že záruka sa vzťahuje na výrobné chyby, koróziu materiálu, olupovanie povrchovej úpravy, prípadne abnormálne zmeny farebného odtieňa.

Lindab

  • Záruka od 15 do 30 rokov podľa typu povrchovej úpravy
  • Záruka na všetky výrobné chyby, koróziu materiálu, olupovanie povrchovej úpravy, prípadne abnormálne zmeny farebného odtieňa
  • Korektný prístup k riešeniu

Lacná konkurencia

  • Krátke alebo žiadne záručné doby
  • Záruky len na vybrané vady ako napríklad „perforácia“ čiže diera v krytine
  • Plnenie záručných podmienok ak je poškodených min. 5 % krytiny
  • Účelová potreba registrácie záručného listu

 

Mýtus a nepravda: Plech na streche je hlučný.

Medzi plechovou krytinou a samotným obytným priestorom je celý rad materiálov, ktoré pohlcujú zvuky v širokom spektre frekvencií. Oveľa pravdepodobnejšie tak je, že počujete bubnovanie dažďových kvapiek na parapetoch svojich okien ako na streche. Všetky plechové krytiny musia byť dôkladne pripevnené, niektoré dokonca celoplošne podložené doskami. Vďaka tomu nie je žiadny dôvod, aby plech rezonoval a obťažoval tak svojim hlukom. Navyše veľkoformátové krytiny sú profilované v pozdĺžnom aj priečnom smere do tvaru škridle, čím sa plocha na rezonanciu výrazne znižuje.